Scrollar invariants and resolutions of certain $d$-gonal curves. Del Centina, A. and Gimigliano, A. Ann. Univ. Ferrara Sez. VII (N.S.), 39:187–201 (1995), 1993.
bibtex   
@Article{	  del-cen.gim:93,
  author	= {Del Centina, Andrea and Gimigliano, Alessandro},
  title		= {Scrollar invariants and resolutions of certain {$d$}-gonal
		  curves},
  journal	= {Ann. Univ. Ferrara Sez. VII (N.S.)},
  fjournal	= {Annali dell'Universit\`a di Ferrara. Nuova Serie. Sezione
		  VII. Scienze Matematiche},
  volume	= 39,
  year		= 1993,
  pages		= {187--201 (1995)}
}
Downloads: 0